Anasayfa >> Su Kesintileri
* Bornova İlçesi Su Kesintisi
Bornova İlçesine su temin eden ve eski yıllarda döşenmiş olan isale hatlarının yenileme çalışmaları etaplar halinde İdaremizce sürdürülmektedir. Smyrna meydanından başlayan ve Bornova Deresine paralel güzergâhta 1988 yılında döşenen 1400 mm. çaplı ana isale hattı beton boruda sıklıkla meydana gelen arızalar nedeniyle uzun süreli su kesintileri uygulanmak zorunda kalınmaktadır.

Söz konusu problemleri çözmek ve halkımızın su sıkıntısı ile yaşanan mağduriyetini gidermek için, Bornova İlçesinin ana besleme hattı olan söz konusu bu beton boru hattı ile birlikte yenilenen değişik çaplarda dağıtım hatlarının 9 kilometrelik kısmı 6.364.687,00 TL işçilik maliyeti ile idaremizce yenilenmiştir.

Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesine döşenen yeni boru hattının eski (mevcut) boru hattına bağlantısının yapılması ve eski hattın iptal edilerek yeni döşenen hattın devreye alınması için su kesintisinin yapılması zorunludur.

Bu amaçla, yapılacak bağlantı çalışması nedeniyle;

Bornova İlçesinin;

Atatürk, İnönü, Evka-4, Kızılay, Ergene, Erzene, Evka-3, Doğanlar, Naldöken, Ümit, Kemalpaşa ve Yeşilçam Mahallelerinde,

18 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 11:00 ile 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 23:00 arasında, 36 saat süreyle su kesintisi yapılacaktır.